Pobyt ve vířivce v těhotenství

Máte doma vlastnú vonkajšiu vírivku a nie ste si istá, či v nej môžete tráviť čas, keď čakáte bábätko? Naša odpoveď Vás pravdepodobne poteší: Áno, môžete. Pobyt vo vírivke uvoľní Váš unavený a stuhnutý chrbát, čo možno každá budúca mamička ocení.

Tehotné ženy často trpia telesnými bolesťami a nepohodlím, ktoré sú spôsobené rýchlym rastom brucha. Toto platí najmä v treťom trimestri, keď je veľmi namáhaná spodná časť chrbta. Pobyt vo vírivke je často najdostupnejšou metódou odstránenia alebo aspoň značného zmiernenia spomenutých ťažkostí.

Nie je voda vo vírivke pre bábätko príliš horúca?

Pobyt vo vírivke je pre tehotné ženy absolútne bezpečný, ale voda vo vírivke by v žiadnom prípade nemala byť horúca. Vodu je vhodné udržiavať pri teplotách nižších ako 38°C.

Vyhýbajte sa vírivkám vo wellness centrách

Vírivka môže tehotným ženám pomôcť zmierniť bolesti chrbta a nepríjemné pichanie v bokoch. Odporúčame ale iba kúpeľ vo vlastnej vírivke, kde ste si istí nezávadnosťou vody. Vo wellness centrách hrozí riziko infekcie, ktorá môže vaše tehotenstvo značne skomplikovať.

Buďte zvlášť opatrní pri vystupovaní z vírivky

Pri vystupovaní z vírivky buďte zvlášť opatrní. Môže sa totiž stať, že sa vám zatočí hlava alebo sa pošmyknete, a v tehotenstve môže mať takýto pád fatálne dôsledky. Preto je vždy lepšie, aby s vami bol vo vírivke partner, kamarátka, alebo iná osoba, ktorá na vás bude dohliadať. V prípade, že pôjdete relaxovať do vírivky sama, buďte opatrná.

Vírivky a bábätká

A ako je to s pobytom bábätiek vo vírivke? Pre malé bábätká a novorodencov je vírivka nevhodná. Ale deti od 3 rokov už môžu relaxovať vo vírivke s vami. Práve deťom sú prispôsobené niektoré modely vírivých vaní. Pre viac informácií o vírivkách vhodných aj pre malé deti navštívte jeden z našich showroomov v Prahe, Ostrave, Mladej Boleslavi alebo v Bratislave alebo nás kontaktujte telefonicky či e-mailom.