V Spa Studiu sa snažíme ísť inou cestou ako väčšina výrobcov v tomto segmente, preto používame dezinfekčné výrobky, ktoré sú nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj k ľudskej pokožke. A preto sme vyradili z ponuky všetky chlórové, brómové a iné agresívne dezinfekčné formule.

Z našich doplnkov Vám môžeme ponúknuť nasledujúce produkty:

Ako jeden z najdôležitejších prípravkov tu máme pH mínus, ktorý pomáha udržovať vo vírivej vani správnu hodnotu pH. pH ako také určuje kyslosť či zásaditosť vody a jeho správna hodnota pre ľudskú pokožku a zároveň pre správne fungovanie bezchlórovej dezinfekcie je v rozmedzí 6,8-7,1 pH. Hodnota pH sa automaticky zvyšuje pri Vašej návšteve bazéna alebo vírivej vane, preto je potrebné pH pravidelne merať a prostredníctvom prípravku pH mínus hodnotu zachovávať v už spomínaných hodnotách. V našej krajine býva obvykle tvrdšia hodnota vody, ktorá so sebou nesie automaticky aj zvýšené pH. Čo nie je ale žiadny problém, pokiaľ sa naučíte s takouto vodou pracovať a najprv ju vždy správne upraviť. Pri nákupe vírivej vane či swim spa od nás obdržíte štartovací balíček s chémiou, kvapkový tester na meranie pH a farebnú stupnicu pH. Pokiaľ pri použití testeru zistíte, že je voda v hodnote 6,8-7,1 pH, je všetko v poriadku a pH mínus do vody nepridávajte. Pokiaľ bude pH vyššie, tak na 1 m3 vody pridávajte len malé množstvo prípravku pH mínus a test radšej zopakujte. Po čase sa naučíte s vodou pracovať aj bez testerov a údržba vody vo Vašom zariadení bude o to komfortnejšia a jednoduchá. V opačnom prípade, kedy bude pH výraznejšie nižšie ako 6,8, odporúčame pridať do vody pH plus, avšak kyslé hodnoty sa vyskytujú veľmi zriedkavo.

Bezchlórová dezinfekcia do bazéna a vírivej vane Whirlpool je jedným z najdôležitejších dezinfekčných doplnkov, ktorý Vás bude pri udržiavaní vody vo vírivej vani zaujímať. Ide o najšetrnejšiu bezchlórovú dezinfekciu na svete, ktorá je veľmi šetrná k životnému prostrediu a predovšetkým k ľudskej pokožke. Čo sa týka dávkovania, je to veľmi jednoducho zapamätateľné – na 1 m3 vody je prvá aktívna dávka 50-60 ml (čo sa dá jednoducho previesť na 6 plných viečok prípravku) a následná udržiavacia dávka je potom len 30 ml (čo zodpovedá 3 viečkam). Udržiavaciu dávku by ste mali aplikovať 1x týždenne, podľa častosti a dĺžky užívania. Pokiaľ do svojej vírivej vane alebo SWIM SPA nechodíte, nie je potrebné udržiavaciu dávku stále aplikovať. Keďže sa jedná a algicidnú aktívnu látku, je vo Vašej vode stále aktívna, kým sa hygienicky „nevybije“.

Pokiaľ chcete rýchlo prejasniť vodu tak, aby bola krištáľovo čistá a priezračná, alebo pokiaľ je teplá voda vo vysokej hygienickej záťaži, potom tu pre Vás máme veľmi šikovného pomocníka OXI Active. Tento prípravok Vám vo vode zvyšuje množstvo aktívneho kyslíka a vďaka tomu dokáže nielen prejasniť vodu, ale mierne pomôcť k zníženiu pH. Počas krátkej doby dôjde k prejasneniu a ziskreniu vody. Správne dávkovanie je obvykle 20-25 g prášku na 1 m3 vody cca 1x za 14 dní. Pri väčšej vyťaženosti vírivky či pri zákale vody dávkujte individuálne podľa potreby.

Pri postupnej aplikácii všetkých spomínaných prípravkov je dobré pre rýchlejšiu aktiváciu úpravy vody postupne zopnúť všetky masážne okruhy.

Pre tých z Vás, ktorí máte vo vírivej vani či swim spa kartušový filter, tu máme unikátny doplnok Regenerátor alebo čistič kartušových filtrov s antibakteriálnym efektom, ktorý rozpúšťa organické nečistoty a zároveň regeneruje tkaninu filtra + poskytuje antibakteriálnu ochranu. Tým logicky aj predlžuje životnosť samotného filtra.

Samotné čistenie kartušového filtra ako takého prebieha nasledovne: Kartušový filter vyberte zo skimmera a vložte do nádoby, napr. do nádoby s cca 10 litrami teplej vody, v ktorej sú rozpustené ideálne 2 odmerky odporúčaného Regenerátora. Nechajte ho v roztoku úplne ponorený cca 20-30 min a potom ho opláchnite prúdom vody a vložte späť do skimmera. Čistenie s regeneráciou vykonávajte 1x týždenne alebo podľa vyťaženosti vane či swim spa. Priebežné čistenie filtrov vždy závisí od zaťaženia a náročnosti prevádzky.

V ideálnom prípade by ste mali mať kartušové filtre dva alebo viac, a vo chvíli, keď jeden prechádza čistiacim cyklom, tak môže byť efektívne nahradený záložným kusom.

V prípade, že dôjde k znečisteniu vody kvaseným nápojom (napr. šampus, víno, pivo), alebo jedlom, je nutné vírivku či swim spa čo najskôr vypustiť a vaňu dôkladne vyčistiť. V rámci takého veľkého alebo generálneho čistenia celého zariadenia odporúčame veľmi silný, nepenivý čistič Hydro Star Cleaner, ktorý pred vypúšťaním vane veľmi efektívne vyčistí a vydezinfikuje hydro-distribučný systém celého zariadenia. Odporúčame ho nasadiť do vody už pokojne 2-3 dni pred vypustením. Dávkovanie je veľmi jednoduché a ľahké a počíta sa na 1 m3 vody cca 0,5 litra Hydro Star Cleaneru.

POZOR! Pred aplikáciou Hydro Star Cleaneru je nutné vybrať kartušový filter a zároveň v prípade, že máte automatický dávkovač pH, uzavrieť okruh pre pH sondu (dva modré guľové ventily). V čase aplikácie prípravku Hydro Star Cleaner vírivú vaňu NEVYUŽÍVAJTE.

Pamätajte si, že vírivú vaňu by ste nemali čistiť žiadnymi hrubými kuchynskými pomôckami ako sú napríklad drôtenky či tvrdé hubky. Mohlo by dôjsť k poškriabaniu akrylátu. Odporúčame používať utierky s nanovláknami, bavlnou a inými šetrnými tkaninami.

Starostlivosť o vodu sa môže spočiatku zdať tým najnáročnejším úkonom, ale po čase je to veľmi jednoduché. Ďalej by ste mali venovať trochu pozornosti aj termickému krytu. Pre jeho dlhšiu životnosť ho odporúčame pravidelne čistiť a impregnovať napríklad prípravkom 303 Protectant. Tento prípravok ochráni Váš termický kryt pred slnečným a UV žiarením. Ten si tak vďaka impregnácii zachováva svoj tvar, pevnosť a farbu. Stačí približne 1x za 3 mesiace po očistení rovnomerne aplikovať a po celej ploche rozotrieť mäkkou handričkou. Takto ošetrovaný termický kryt bude mnoho rokov slúžiť nielen dobrým izolačným, ale aj estetickým spôsobom.

V prípade väčšieho vyťaženia vírivej vane, odporúčame hneď po jej opustení nadávkovať OXI Active a polovičnú dávku dezinfekcie. Odporúčame tiež správne cirkulačné doby filtrácie konzultovať so svojím technikom.

                                                                      

Pozn.: V prípade, že dochádza k výskytu hmloviny vo vode, a to aj napriek dlhším filtračným cyklom, môže sa jednať o zníženú funkciu, alebo poruchu ozónového generátora, v takom prípade odporúčame kontaktovať servisné oddelenie.