Doplnková piesková filtrácia

U často využívaných vaní, najmä u vaní s komerčnou prevádzkou, odporúčame využiť tiež doplnkovú pieskovú filtráciu. Vane sú dodávané v ready-to-use nastavení a montáž pieskovej filtrácie nevyžaduje ďalšiu úpravu.

Zistiť viac

Doplnková filtrácia UV lampou

U komerčných alebo väčších či často využívaných domácich vírivých vaní sa odporúča doplniť dvojzložkovú filtráciu ešte o UV lampu. Jedná sa o jednoduchý prístroj s emitorom UV žiarenia, ktoré je smerované priamo do vodného prúdu. Ultrafialové svetlo dokáže účinne rozložiť nukleové kyseliny a úplne vyhubiť mikroorganizmy, baktérie, vírusy a plesne.

Zistiť viac

Aktívny ozonizátor alebo ionizátor

Ozonizátor, čiže jednotka pre produkciu ozónu, slúži na hĺbkovú dezinfekciu vody. Vďaka mimoriadne silným oxidačným účinkom dokáže ozón účinne ničiť bežné organické nečistoty. Ozonizátor je zariadenie, ktoré vyrába ozón - trojmocný kyslík.

Zistiť viac

Filtračný okruh s batériou filtrov C.M. systems

Filtračná jednotka pozostáva z obehového, resp. cirkulačného čerpadla a filtrovej batérie, skladajúcej sa z jedného až troch kartušových filtrov v závislosti na veľkosti vane. Filtrová batéria je vybavená bypass systémom, ktorý umožní filtrovať vodu aj v prípade upchatia niektorého z filtrov.

Zistiť viac