Už ste sa rozhodli, že si chcete zaobstarať vírivku, ale neviete, ako si vybrať a na čo si dať pri kúpe pozor? V súčasnosti je úplne bežné, že každý predajca víriviek alebo SWIM SPA ponúka doslova “modré z neba”, preto je na Vás, aby ste sa opýtali na históriu spoločnosti, jej veľkosť, zázemie, ako funguje záručný a najmä pozáručný servis atď. Všetky tieto fakty len dokresľujú skutočné kvality a hodnoty značky a výrobku. Garantujeme Vám, že Vás nesklameme ani po niekoľkých rokoch používania Vašej vírivky a naopak, vždy sa o Vás dobre postaráme.

Kam vírivku umiestnite?

Pri výbere vírivky je dôležité poznať miesto umiestnenia vírivky. Vo všeobecnosti platí, že pred výberom a kúpou vírivky by ste mali mať na mysli vhodné miesto. Ako to urobiť, Vám poradíme v tomto článku.

Napríklad SWIM SPA sa určite nezmestí cez bežný vchod a bol by veľký problém sa s ním vytočiť v menšom dome alebo byte. Na druhej strane si myslíme, že veľká terasa si zaslúži veľkú rodinnú vírivku. Ak máte radi ostré hrany a chcete mať vírivku pri stene, odporúčame Vám kúpiť si vírivku s označením Geometric. Ak sa chystáte vírivku umiestniť voľne do priestoru, zaujímavým dizajnovým prvkom môže byť kruhová.

Čo očakávate od vírivky?

Naše vírivky sa zameriavajú na výkon, silu, pohodlie, komfort, funkčnosť, dizajn a minimálne prevádzkové náklady. Môžete mať tú najúžasnejšiu vec, ale nebudete si ju užívať, ak budete každý mesiac platiť prehnané sumy za jej prevádzku.

Dôležité je tiež uvedomiť si, aký druh masáže chcete – či chcete ľahkú, relaxačnú, strednú alebo maximálne kvalitnú masážnu funkciu. Mali by ste mať tiež aspoň približnú predstavu o tom, ako často budete vírivku používať alebo koľko ležadiel v nej chcete mať. Cena by však rozhodne nemala byť preferenciou č. 1. V prvom rade je dôležité vedieť, čo od vírivky očakávate. Či už je to miesto na relaxáciu, kvalitnú masáž celého tela, miesto na plávanie alebo aquafitness alebo v neposlednom rade vírivka, ktorá sa premení na nové srdce Vašich záhradných párty.

Ak chcete len miesto na nerušenú relaxáciu, kde si môžete oddýchnuť, ale nechcete nadmerné masážne funkcie, môžete siahnuť po jednom z našich úspornejších modelov s menším počtom trysiek a menej výkonnými masážnymi čerpadlami. Ak si naopak chcete naozaj užiť poriadnu, nefalšovanú masáž, vyberte si model s väčším počtom trysiek a výkonnejšími čerpadlami. Ak potrebujete model, ktorý bude baviť nielen Vás, ale aj Váš širší okruh priateľov, odporúčame veľké priestranné vírivky alebo štvorcové SWIM SPA. A ak chcete vo svojej novej vírivke plávať alebo cvičiť aquafitness, potom Vám dokonale poslúži veľké obdĺžnikové SWIM SPA. Čo je to SWIM SPA? Je to kombinácia vírivky a bazéna s protiprúdom. Dalo by sa povedať, že je to bazén, ktorý sa dá používať po celý rok. Medzi ďalšie výhody patrí oddelená teplota vody medzi plaveckou a vírivou časťou. V praxi to znamená, že na plávanie stačí o niekoľko stupňov nižšia teplota, zatiaľ čo zvyšok rodiny môže relaxovať v teplej vode vírivky.

Ak chcete tráviť čas vo vírivke najmä s partnerom a pravidelne si dopriať romantické večery vo dvojici, vyberte si model, v ktorom sú ležadlá umiestnené vedľa seba alebo oproti sebe – aby ste si boli čo najbližšie.

Koľko ľudí bude chodiť do vírivky?

Ide o jednoduché čísla – ste sami, pár, malá alebo veľká rodina alebo organizujete párty pre x ľudí? Vírivky sú k dispozícii od možností pre 2 osoby až po obrovské vírivky / SWIM SPA pre 9 osôb. Väčšie na našom trhu nenájdete.

Ak ste starší pár na dôchodku, ktorý plánuje využívať vírivku predovšetkým na relaxáciu, masáž a zo zdravotných dôvodov, postačí Vám menší typ pre dvoch, ideálne s lepšími masážnymi funkciami. Naopak, ak ste mladá, rozrastajúca sa rodina a chcete vírivku skôr na zábavu, odporúčame veľké rodinné modely s väčším počtom miest a menším počtom masážnych funkcií. Ak ste rodina s dospelými deťmi, môžete si kúpiť väčší rodinný model s výkonnými masážnymi čerpadlami. A ak máte časté návštevy a chcete sa pochváliť svojou novou vírivkou, môžete si kúpiť jeden z atypických modelov s množstvom sedadiel, v kruhovom dizajne alebo rovno SWIM SPA.

Dizajn vírivky tiež zohráva úlohu

Môžete si vybrať z niekoľkých rôznych farieb skeletu a obloženia. Dávate prednosť jemnejšej elegancii? Potom Vás očarí skelet White Pearl a obklad Old Wood. Ak chcete svoju záhradu rozžiariť, potom Vás možno zaujme obklad Pacific Brown a bielo-zlaté trysky CMP Gold. Ak chcete výrazný skelet, potom by ste si mohli vybrať farebnú schému Mediterane alebo Dark Blue. Obľúbený obklad z amerického orecha bude vyzerať úžasne s bielou fasádou. Možností konfigurácie je naozaj veľa a je len na Vás, ktorú si pre svoj dom vyberiete. Kreativite sa u nás medze nekladú!

V ponuke však nemáme len rôzne farby, ale aj veľkosti, tvary a materiály. Ak ste fanúšikom oblých a atypických tvarov, určite si budete mať z čoho vyberať. Na svoje si však prídu aj priaznivci ostrých hrán a rohov, pretože ponúkame aj geometrické modely. Ak si doma potrpíte na chladné farby, mohli by Vás zaujať napríklad nerezové vane.

Svoju vírivku môžete zladiť aj s termokrytom vo farbe, ktorá dokonale ladí s obkladom, schodíkmi v rovnakom dizajne alebo Vám môžeme odporučiť aj terasové dosky okolo vírivky, ktoré hrajú veľmi dôležitú úlohu pri celej realizácii. Myslite na to, že všetky tieto detaily sú dôležité na to, aby k Vám nová vírivka krásne zapadla a aby ste sa v nej cítili pohodlne a mohli si nerušene užívať zaslúžený relax.