Pred návštevou nášho showroomu a uzavretím kúpnej zmluvy pred Vami stojí úloha – vybrať to správne miesto, kam vírivú vaňu umiestnite. A pretože to pre Vás nemusí byť až také jednoduché, rozhodli sme sa, že Vám v tomto článku poradíme, ako na to.

V interiéri alebo v exteriéri?

Ale najzákladnejšia otázka znie: „Umiestnim si vírivku dovnútra alebo von?“. Väčšina našich zákazníkov si necháva vírivku inštalovať von (napr. na terasu, na záhradu a pod.), ale samozrejme je možné ju umiestniť aj dovnútra. Avšak dovnútra sa musí mať ako dostať – je teda potrebné mať zmerané všetky dvere a chodby, ktorými by sa vírivka prenášala, a podľa toho vyberať vhodne veľký model. Naopak, čo sa týka umiestnenia vírivky vonku, tam limity nepoznáme – môžeme Vám tam vírivku doniesť ručne, umiestniť žeriavom, alebo na tie najmenej dostupné miesta Vám vírivku doručiť helikoptérou. Nič nie je nemožné! Tiež myslite na to, že pokiaľ vírivku umiestňujete dovnútra, tak podlaha, na ktorej stojí, musí byť dostatočne pevná. Požadovaná nosnosť podlahy je individuálna a odvíja sa od konkrétneho modelu. Tiež je potrebné počítať s tým, že z vírivky sa odparuje voda a je teda nutné mať v miestnosti vyriešené odvetrávanie či pohlcovanie vlhkosti. Vonku musí mať vírivka taktiež pevný podklad a nie je možné ju umiestniť napr. voľne na trávu. Musí byť umiestnená na rovný a pevný povrch, či už by sa jednalo o zámkovú dlažbu, terasové dosky alebo betónovú plochu. Zároveň je lepšie ju umiestniť pod otvorený priestor, a to kvôli odparovaniu vody.

Myslite na premenlivosť počasia

Naše vírivky sú určené na prevádzku po celý rok, a to bez ohľadu na to, či ju umiestnite dovnútra alebo von. Myslite ale na to, že v prípade umiestnenia vírivej vane vonku je potrebné ju chrániť pred nepriaznivými vplyvmi, a to napríklad termickým krytom alebo aj rôznymi typmi impregnácií, napr. vodoodpudivými alebo proti vysušovaniu na slnku. Tým predĺžite životnosť celej vírivky.

Aké sú technické predpoklady miesta?

Vírivka musí byť napojená na elektrický prúd, preto je nutné, aby v mieste inštalácie bol k dispozícii trojfázový kábel s napätím 400V. Kábel by mal mať aspoň 250 cm. Niektoré vírivky sa dajú napojiť aj na kábel s napätím 230V. O slabšom ističi je potrebné informovať našich odborníkov, ktorí Vám na základe tejto informácie odporučia vhodné modely práve pre Vás.

Pokiaľ by bola vírivka zapustená do zeme alebo stála na mieste, ktoré je umiestnené „v jame“ a mohla by sa v nej hromadiť pri dlhšie trvajúcich dažďoch voda, je potrebné, aby bolo miesto vybavené odtokovým kanálikom. Zároveň treba myslieť na to (napr. pri zapustení vírivky), že kvôli servisovaniu je potrebné, aby sa naši servisní technici k vírivke dostali zo všetkých strán. Je teda nutné dodržať nami stanovené technické stavebné predpoklady pri zapúšťaní vírivky do zeme. A v neposlednom rade myslite aj na to, či sa Vám v tomto mieste bude vírivka dobre napúšťať a vypúšťať.

Majte pohodlie a pocit bezpečia pri relaxácii vo vírivke

Veľa klientov dbá aj na to, ako vyzerá okolie vírivky, pretože si svoju relaxáciu chcú užiť na maximum, a je pre nich teda dôležité, či je okolie vírivky (minimálne to, do ktorého pozerajú) pekné na pohľad. Treba sa zamyslieť nad tým, ako a kam bude vírivka situovaná, aby ste mali najkrajší možný výhľad zo všetkých miest vo vírivke. Myslite aj na to, či budete mať vo vírivke dostatok súkromia. Ľudia sú naučení (a my to odporúčame aj z hygienických dôvodov), že chodia do vírivky úplne nahí a tesne po sprche. Preto by vaňa mala byť situovaná tak, aby ste sa v nej mohli kúpať aj bez plaviek, ale zároveň sa vyhli zvedavým pohľadom susedov. Tiež zrejme oceníte, pokiaľ ju budete mať umiestnenú blízko kúpeľne (prípadne odporúčame si k vírivke zaobstarať solárnu sprchu pre Vaše pohodlie).

Zvelebiť si okolie vírivky a dosiahnuť väčšie súkromie môžete aj vysadením vyšších rastlín alebo zakúpením šikovnej zásteny.

 

Veríme, že sme Vám týmto článkom pomohli ohľadom výberu miesta pre Vašu novú rodinnú vírivku, a že sa Vám aj vďaka týmto radám Vaša investícia do nej oplatí a Vy si budete o to radostnejšie vychutnávať každú jej návštevu.

Pokiaľ už teraz máte vybrané ideálne miesto pre Vašu vírivku, potom Vám zostáva jediná vec – prísť sa k nám pozrieť a vybrať si ideálny model práve pre Vás. S tým Vám radi pomôžu naši profesionálne vyškolení predajcovia, ktorí sa na Vás budú tešiť na každom showroome.

 

Kontaktuje nás:

+421 911 799 099

bratislava@spa-studio.sk