Tri mladé hrdinky, tri veľké sny a jedna súťaž, ktorá môže byť cestovným lístkom na ceste za ich splnením. To je východiskový moment novej českej romantickej komédie Cool Girl!, ktorú teraz na motívy rovnomennej knihy Leny Valenovej nakrúca debutujúci režisér Jeremy Tichý. Natáčanie bude prebiehať do začiatku decembra 2022 a SPA-Studio® mohlo byť pri tom. S premiérou filmu sa počíta na jar 2023.

Klaviristka Anet, atlétka Marta a tanečnica Tina stoja na štartovej čiare dospelých životov s rozdielnymi rodinnými či milostnými problémami. Každá z trojice dievčat sa prihlási do súťaže Cool Girl s vierou vo víťazstvo. Postupne však zisťujú, že na to, aby si človek uvedomil svoju hodnotu, je predovšetkým potrebné veriť v seba samého.

Toľko k novo vznikajúcej snímke prezradili jeho tvorcovia. Film Cool Girl! vzniká na motívy rovnomennej knihy Leny Valenovej, ktorá je spoločne s režisérom filmu Jeremym Tichým podpísaná pod scenárom. Romantická komédia je celovečerným producentským debutom Roberta Cejnara, ktorého si diváci môžu pamätať ako predstaviteľa hlavnej úlohy vo filme Jiřího Vejdělka Něžné vlny.

 

Diváci sa môžu tešiť na, dokonca, tri konce tohto filmu. Tvorcovia predstavia alternatívy pre prípad, že súťaž vyhrá každá z troch dievčat. To, ktoré finále ich čaká, však zistia diváci až pri sledovaní v kinách.

Cieľovej skupine filmu zodpovedá aj herecké obsadenie. V hlavných úlohách sa objavia známe české influencerky – Anna Šulcová, Kristýna Kotianová a Dominique Alagia.

Po ich boku sa potom objaví množstvo skúsených českých hercov, medzi nimi napríklad Jan Šťastný, Filip Blažek, Sabina Laurinová, Kateřina Brožová alebo Zuzana Skopálová.

Viac fotografií nájdete tu.